İletişim: 0372 505 07 00 | info@devrekotel.com | Kaliteli, profesyonel, güler yüzlü hizmeti ile sektörün öncüsü DEVREK OTEL Spa & Restaurant siz değerli konuklarımızın hizmetine açılmıştır.

Zonguldak, doğal güzelliklerinin yanında gelişen bir sanayi merkezi olan, yeryüzündeki nadir yerlerden biridir. Osmanlı döneminden beri önemli bir liman olan Zonguldak’ta 19. yüzyılda kömürün keşfiyle birlikte kömür madenciliği patlaması yaşanmış ve bu patlama Hristiyanlar tarafından kullanılan çok sayıdan antik mağara, konut ve ibadethanenin keşfine yol açmıştır. Bölgenin gür ormanları ve nefes kesen dağ ve deniz manzarası ile bugün birçok ziyaretçiyi kendisine çeken Zonguldak, çok önemli bir kömür tedarikçisi olmaya devam etmektedir.

Ankara Esenboğa Havaalanı’na 210 kilometre, Zonguldak kent merkezine 60 km uzaklıkta olup Devrek ilçe merkezinde bulunan otelimizden önemli iş ve turistik merkezlere karayolu ile ulaşılabilmektedir.

Kısaca bu ilham verici bölgeyi keşfetmek için DEVREK OTEL sizi en iyi şekilde ağırlamak için beklemektedir.
Amasra

Küçük bir deniz liman kenti olan Amasra, plajları ve doğal güzelliği ile önemli bir Karadeniz turizm merkezi haline gelmiştir. Amasra’daki Büyük Ada ve Tavşan Adası mutlaka ziyaret edilmelidir. Kendine özgü tarihi Osmanlı evlerinin yanı sıra adalardaki dağ ve muhteşem deniz manzarası Amasra’yı keşfetme nedenleri arasındadır.
Safranbolu

Tarihi Osmanlı evleri ve yaprakların uçuştuğu Arnavut kaldırımlı sokaklar, Safranbolu’yu ziyaret edenleri anında büyülemektedir. 1994’den beri UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Safranbolu, uzun zaman önce üç büyük kervansarayı ile ticaret dünyası için çok önemli bir yerdi. Tarihi geçmişi, mevcut olan tarihi binaları ve el yapımı bulgular ile bugün turistik değerini korumaktadır. Şehrin adı, safran üretiminden gelmektedir.
Cehennem Ağzı Mağaraları

Mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında, var olan sayısızca ünlü mağaraları gelmektedir. Cennet ve Cehennem adlı dev obruklar, mağaralara sizi götürmektedir. Cennet’in altında bulunan 300 adım ile inilen mağaralardan birinde 5. yüzyıla ait bir manastırın kalıntıları bulunmaktadır.
Harmankaya Şelalesi

Zonguldak’taki tartışmasız en çarpıcı doğal güzellik Harmankaya Şelalesi’dir. Kıyıdan yükselen, dağların arasındaki bu şelale, daha kendine münhasır ve yüce olamazdı. 4 kilometrelik yolu yürüyerek Harmankaya Şelalesine ulaşabilir ve altındaki küçük gölde yüzebilirsiniz.
Karadeniz Ereğlisi

Karadeniz Ereğlisi'nde bulunan kumsallar, görülmeye değer birer doğa harikasıdırlar. Rahatlatıcı muhteşem sahil ve deniz manzarası eşliğinde sörf yapmak veya Karadeniz’in ferahlatıcı sularında yüzmek isteyenleri hala bakir kalmış bir doğa ile buluşturmaktadır.
Gökgöl Mağarası

Kollarıyla birlikte toplam uzunluğu 3350 metre ile Zonguldak’ın en uzun 2. mağarası olan Gökgöl, değişik özelliklere sahip 4 belirgin kattan meydana gelmiştir. Birbirine bağlı katlardan oluşmuş ve yatay gelişmiş aktif bir mağara olan Gökgöl, ana galerinin yanında iki büyük yan koldan oluşur. Büyük Çöküntü salonu yan kolların buluştuğu yerdir. İçinde yağışlı dönemlerde debisi artan bir yer altı deresi akmaktadır. Büyük Çöküntü salonunda örneği başka mağaralarda olmayan değişik renkte ve şekillerde damlataş oluşumları bulunmaktadır. Gökgöl mağarası damlataş oluşumu yönünden çok zengindir. Her türden oluşum, sarkıt, dikit, sütun, bayrak damlataşları ve yoğun makarna sarkıtları görülür.
Yedigöller

1642 hektar büyüklüğündeki Yedigöller Havzası, 1965 yılında milli park olarak korumaya alınmıştır. Havza kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye 1500 m. mesafede sıralanmış 7 gölden oluşmuştur.Bizans dönemine ait bulunan kalıntılardan, eski dönemlerde bölgenin bir yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadır.

Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Bu göller aralarında 100 m. yükselti farkı bulunan iki plato üzerindedir. Ortalama 780 m. yükseklikte olan platodaki göllerin en büyüğü Büyükgöl’dür. En derin yeri ise 15 m’dir. Büyükgöl’ün güneydoğusundaki Deringöl, 20 m. uzunluğundaki akan bölümü ile Büyükgöl’e bağlıdır.

Büyükgöl, Yedigöller’de canlı alabalık yetiştirilmesi için damızlık amaçlı kullanılmaktadır.. Büyükgöl’ün kuzeyinde ise Seringöl bulunmaktadır.

100 m. yükseklikteki platonun en geniş gölü Nazlıgöl’dür.

Dibinden sızdırdığı bol miktardaki su, gölün kuzeydoğusunda yüzeye çıkarak bir şelalenin oluşmasına sebep olduğundan “Şelale Gölü”.

Aynı platoda Sazlıgöl, İncegöl ve Küçükgöl bulunur.

Kuzeyden güneye doğru alçalma gösteren bölgede, en yüksek yer 1488 m. ile Eğrikiriş Tepesi, en alçak yer ise 465 m. ile Kirazçatı’dır.

Çok sayıda bitki türünü içeren milli park ağaç türleri olan kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, titrek kavak, sarı ve kara çam, köknar, fındık, ıhlamur ve dişbudak ağaçları yüksek boylu ve düzgün gövdelidir. Porsuk gibi nesli azalmakta olan bitki türleri de mevcuttur.


SİTE HARİTASI
Ana Sayfa
Kurumsal
Konaklama
Yeme & İçme
Spa & Fitness
Etkinlikler
Gezelim & Görelim
Galeri
Rezervasyon
İletişim

BİZE YAZIN
Adınız:

Email Adresiniz:

Açıklama:


İLETİŞİM
Devrek Otel
İsmet Paşa, İnönü Cd. Yeşilbaşlar Sok. No:2, 67800 Devrek/Zonguldak
0372 505 07 00
info@devrekotel.com