İletişim: 0372 505 07 00 | info@devrekotel.com | Kaliteli, profesyonel, güler yüzlü hizmeti ile sektörün öncüsü DEVREK OTEL Spa & Restaurant siz değerli konuklarımızın hizmetine açılmıştır.

Devrek'in Doğal Güzellikleri

Devrek etrafı dağlarla çevrili bir çanağın içindedir ve bir çay ilçeyi ikiye ayırmaktadır. Türkiye`nin en zengin ormanlarını bu yeşil ve sevimli ilçenin çevresinde bulabilmek mümkündür. Devrek`in çevresi çarpıcı doğal güzelliklerle doludur.


Milli Egemenlik Mesire Alanı

Devrek Çayı kenarında ilçemize 1.5 km mesafede Sazlık Çayı denilen bölgededir. İçerisinde lokanta, oturma bankları ve masalar ile piknik hazırlıkları, spor alanları, bisiklet yolu, çocuk parkı, otopark, çeşme, tuvalet, kameriye ve kapalı alanlar gibi ünitelerin hazır olduğu piknik alanımızdır.


Bostandüzü Mesire Alanı

Bostandüzü Orman İçi Dinlenme Alanı, ilçe merkezimize 8km uzaklıkta olup, Akçasu köyümüz sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yaklaşık 3,5 Ha'lık bir alan üzerinde kurulmuştur. Kamp ve karavan turizmi için son derece uygun olan bu alanda lokanta, telefon, oturma grubu, otopark, çeşme, büfe gibi üniteler bulunmaktadır.


Çaydeğirmeni Mesire Alanı

İlçemize 15 km mesafede Çaydeğirmeni Sarıkaş mevkiindedir. İçerisinde lokanta, oturma bankları ve masalar ile, mescid, piknik hazırlıkları, spor alanları, bisiklet yolu, çocuk parkı, otopark, çeşme, tuvalet, kameriye ve kapalı alanlar gibi ünitelerin hazır olduğu mesire alanımızdır.


Madencioğlu Şelalesi

İlçemize 11 km mesafede olup, Madencioğlu köyümüz sınırları içinde, Kurudere üstünde yer alan şelale, doğa severlerin görmesi egreken güzellikler arasındadır. Özbağı'na oldukça yakın olan şelale, dere yatağındaki ayrı noktalardaki dik yamaçlardan akan birkaç tane şelale oluşturmuştur.


Malya Şelalesi

İlçemize 13 km uzaklıkta Tosunlar Köyümüzün sınırları içerisinde altı adet arka arkaya oluşmuş şelaleler mutlaka görülmesi gereken birer doğa harikasıdır. Köy merkezine kadar araçla ulaşım mümkün olup 15 dakikalık bir yürüyüşün ardından şelalelere ulaşılabilmektedir.


Yedigöller Milli Parkı

İlçemize 54 km olan dünyaca ünlü milli park, coğrafi olarak Dirgine Orman İşletmesi sınırları içerisinde olduğu için ilçemizden ulaşım ve ihtiyaç tedariki, günübirlik ziyaretler çok daha kolaydır. 2.019 hektar büyüklüğünde olan havza, 7 heyelan gölden oluşmuş. İncegöl, Büyükgöl, Küçükgöl, Seringöl, Nazlıgöl, Deringöl ve Sazlıgöl olarak anılan göller, iki plato üzerinde yer almakta. Yaz aylarında kuruyan bu göllerin olduğu bölge, 1965 yılından beri milli park olarak kullanılmakta. Engebeli bir arazi üzerinde bulunan parkta, 238 çeşit bitki örtüsü bulunmakta. Parkın içerisinde kayın, gürgen, çam, ıhlamur gibi ağaçların yanında domuz, sincap, karaca, geyik gibi hayvanlar da bulunmakta. 1969 yılında park içerisinde kurulan alabalık çiftliği, ülkemizin ilk kültür balıkçılığının yapıldığı yer olarak bilinir. Park alanında fotoğraf çekme, yürüyüş, olta balıkçılığı ve kampçılık gibi etkinlikleri rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.SİTE HARİTASI
Ana Sayfa
Kurumsal
Konaklama
Yeme & İçme
Spa & Fitness
Etkinlikler
Gezelim & Görelim
Galeri
Rezervasyon
İletişim

BİZE YAZIN
Adınız:

Email Adresiniz:

Açıklama:


İLETİŞİM
Devrek Otel
İsmet Paşa, İnönü Cd. Yeşilbaşlar Sok. No:2, 67800 Devrek/Zonguldak
0372 505 07 00
info@devrekotel.com